کابینت مدرن در طراحی دکوراسیون منزل

کابینت مدرن و نقش آن در طراحی دکوراسیون منزل

کابینت مدرن ستون فقرات یک آشپزخانه است و اندازه و طرح ها، پیکربندی کابینت ها را تشکیل می دهند. در طراحی کابینت مدرن علاوه بر رعایت این اصول به یک پارچگی درب ها و قرارگیری آن ها در قاب مشخص اهمیت دارد. هنگامی که درب ها بسته است مرزی بین کابینت ها به چشم نمی خورد و فقط خط باریکی بین پنل های افقی درب هاست که ابعاد کار را نشان می دهد.

کابینت مدرن

همچنین کابینت مدرن نسبت به کابینت کلاسیک نیازمند فضای کمتری است و ارتفاع آن کمی کوتاه تر از نوع کلاسیک آن است. دستگیره های کابینت مدرن معمولا ساده می باشد و حتی گاهی اصلا دستگیره ای بکار نمی رود که در آن صورت درب کابینت ها با کمی فشار باز و بسته می شوند.

کابینت مدرن

جنس کابینت مدرن

مواد و مصالح رایجی که در کابینت های آشپزخانه ی مدرن استفاده می شود شامل: فلز، بتن، شیشه است. شیشه ای نیمه مات یا مات که قطعا یکی از محسنات کابینت های این سبک می باشد.که این ترکیبات در کل خود یک احساس منحصر به فرد است.

کابینت مدرن

 رنگ کابینت مدرن

رنگ یکی دیگر از ویژگی های کابینت مدرن است. اگر چه رنگ های طبیعی و محبوب چوب، جنبه ی زیبایی این طراحی هستند اما می توان رنگ های قرمز، زرد فلورسنت، پرتقالی، سبز و بخصوص سفید را هم جسورانه در این سبک دید!

برای انتخاب رنگ کابینت ها در آشپزخانه حتما درباره ابعاد فضا و متریال های به کار رفته در کف و سطوح و همینطور دیوارها و رنگ های به کار رفته در آن ها از نظرات تخصصی طراحان بهره ببرید زیرا در آشپزخانه عملکرد و زیبایی دو نکته حائز اهمیت و مکمل در فضا محسوب می شوند.

در واقع ابعاد آشپزخانه عاملی بسیار مهم در انتخاب رنگ کابینت ها می باشد و همینطور میزان ورود نور طبیعی و نوع نورپردازی به دلیل تاثیرگذاری بر رنگ ها و تاثیر بر روشنی و تیرگی بسیار مهم می باشد.

کابینت مدرن

شکل درب کابینت مدرن

مهم ترین چیزی که در طراحی کابینت مدرن به نظر می رسد، شکل و قالب درب ها است که دارای درب های مسطح، بدون قالب گیری تاج یا کنده کاری، اجتناب از جزئیات و تاکید بر سادگی و یکپارچگی می باشد. سادگی از یک طراحی باعث می شود فضای بزرگتر در اختیار داشته باشید و این اجازه را به شما می دهد که با به بهره گیری از طیف گسترده ای از قطعات، سلیقه و نیازهای خود را در طراحی ادغام کنید.

کابینت مدرن

اکسسوری کابینت مدرن

با ایجاد اکسسوری های متفاوت و نظام دهنده محتویات درون قفسه ها به سادگی قابل دید و دسترسی می باشند. این کارهای ساده در آشپزخانه موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود و کمک می کند تا اجناسی که در کمد هستند فراموش نشوند.

همچنین کار در آشپزخانه را انعطاف پذیر تر و سرگرم کننده تر می کند. این اکسسوری ها به راحتی در سبک مدرن جای گرفته اند و علاوه بر عملکرد با کیفیت، زیبایی فضا را دوچندان می کنند.به طور کلی، می توان گفت مدرن سبک عملکرد است نه تزئینات.

کابینت مدرن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *