معرفی انواع طرح کابینت آشپزخانه

طرح کابینت می تواند براساس رنگ انتخاب شود یا براساس جنس کابینت ویا بر اساس سیستم نصب آسان ترانتخاب شود. امروزه به مدد خلاقیت افراد و پیشرفت علوم، تنوع در رنگها و مواد و… بسیار افزایش یافته است و توانایی پاسخگویی به هر سلیقه ای را دارد.

طرح کابینت بر اساس رنگ:

برای اینکه دکور آشپزخانه زیبا و دلنشین شود بهتر است رنگ کابینت با رنگ کفپوش آشپزخانه و رنگ سایر وسایل متناسب باشد.

به دلیل تنوع و ترکیب رنگ بالا می توان هر ترکیب رنگی را برای ساخت  کابینت سفارش داد. در اینجا چند مورد طرح کابینت بر اساس ترکیب رنگ را معرفی می کنیم.

کابینت ساده و براق:

برای ایجاد زیبایی در فضای آشپزخانه به وسیله رنگ ها  در صورتی که فضای آشپزخانه وسیع و دارای نورکافی باشد؛ میتوان کابینت های رنگ تیره و سیر را انتخاب کردچون بدلیل تضاد بین رنگ ها، فضای آشپزخانه دارای زیبایی خاصی می شود. اگر میخواهید فضای آشپزخانه ساده باشد بهترین انتخاب، کابینت های ساده و براق هستند.

طرح کابینت

طرح کابینت تمام  مشکی:

کابینت های تمام مشکی با صفحات روی کابینت و فلزات جنس برنجی بسیار مد می باشند. استفاده از رنگ برنجی باعث می شود رنگ مشکی کابینت ها گرمتر بنظر برسد. همچنین حس باستانی و عتیقه بودن به آن می دهد.

طرح کابینت بر اساس سیستم نصب:

معمولا در همه موارد ، آنها را بر روی دیوار نصب می کنند. برای آشپزخانه هایی که متراژ کمی دارند کابینت را بر روی یک دیوار نصب می کنند ولی ذرآشپزخانه با متراژ بالا کابینت را بر روی دو دیوار نصب می کنند.

طرح کابینت

طرح کابینت بر اساس جنس مورد استفاده در ساخت آن:

برای ساخت کابینت از ورق های لایه ای نئوپان و ام دی اف استفاده می شود. برای ساخت لایه رویی کابینت از نئوپان و ام دی اف با ضخامت ۳۶الی ۴۰ ملی متراستفاده می شود.

چون لایه رویی در معرض رطوبت و ساییدگی است و ام دی اف  آسیب پذیر می باشد ولی نئوپان مقاوم تر است.