انواع کابینت آشپزخانه

انواع کابینت آشپزخانه

انواع کابینت

انواع کابینت آشپزخانه

انواع کابینت : یکی از موثرترین عوامل در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه طراحی و ساخت کابینت متناسب با فرهنگ و سلیقه ایرانیان است. تنوع بسیار در طرح و متریال مورد استفاده در کابینت آشپزخانه باعث پیشرفت های مناسبی در مسیر زیباتر شدن دکوراسیون آشپزخانه داشته، اما در مقابل باعث روبرو شدن با مشکلاتی مانند انتخاب طرح، رنگ و متریال ایده آل برای کابینت آشپزخانه نیز شده است.

انواع کابینت

انواع کابینت در دکوراسیون منزل ایرانی جایگاه ویژه ای برای ما دارد و برای دکوراسیون آن حساسیت زیادی به خرج می دهیم. به غیر از مسائلی که از عهده ی ما خارج است – مانند محل قرار گیری و متراژ آشپزخانه – مسایل دیگری وجود دارند که می توانیم به دلخواه تغییراتی در آن به وجود آوریم، از جمله ی این مسائل چیدمان آشپزخانه است. انوع کابینت ، جنس کابینت ها و رنگ آنها می تواند به انتخاب ما باشد. محل قرار گیری اجاق گاز و یخچال نیز از جمله این مسائل است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که تمام موارد بالا به اندازه آشپزخانه بستگی دارد.

انواع کابینت

کابینت یک عنصر مهم و کلیدی در فضای آشپزخانه است. کابینت ها علاوه بر کاربردی بودن نقش مهمی در تبدیل کردن آشپزخانه به نقطه کانونی دارند. به همین دلیل است که در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه ها باید به لحاظ عملکردی بودن فضا حساسیت بیشتری به خرج داد، به خصوص در مورد آشپزخانه های کوچک که فضای چندانی برای فعالیت های روزمره تامین نمی کنند.
متنوع بودن انواع کابینت آشپزخانه و اهمیت آن در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باعث شده تا طراحی زیبا، اصولی و کاربردی آن مورد توجه قرار بگیرد.

انواع کابینت

انواع کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک یکی از محبوب ترین انواع کابینت هاست و مهم ترین ویژگی آن ظاهر تمام چوبش است، اما بسته به نوع طراحی در ساخت کابینت های کلاسیک از متریال های فلز و شیشه نیز استفاده می شود. طراحی این نوع کابینت ها به گونه ای است که بتوان از فضای آشپزخانه به طور بهینه بهره برد، به همین منظور کابینت کلاسیک را می توان برای هر دو فضای کوچک و بزرگ در نظر گرفت.

classic kitchen with amazing pendants luxazin

 

انواع کابینت کلاسیک رومی

همان طور که از نامش پیداست این نوع کابینت به گونه ای زیر شاخه ای از کابینت کلاسیک است. تفاوت این دو در حکاکی های روی درب، تاج های ابزار خورده و ستون و سرستون های مورد استفاده در نوع رومی کابینت کلاسیک است. در ساخت انواع کابینت های کلاسیک رومی اکثرا از رنگ های سرد استفاده می شود. یکی از بهترین انتخاب ها برای این نوع کابینت رنگ سفید است که هم حس پاکیزگی را تداعی می کند و هم باعث بزرگ جلوه دادن فضای آشپزخانه ای کوچک می شود.

Black Granite Countertop Classic Kitchen Design luxazin

 

انواع کابینت مدرن

کابینتی با طرح های کم و طراحی مینیمال که به نسبت کابینت های کلاسیک فضای کمتری را اشغال می کنند. در طراحی این نوع کابینت ها بیشتر از متریال های ام دی اف(MDF) و هایگلاس مونوکروم (تکرنگ) استفاده می شود. یکی از متریال های مورد استفاده در آشپزخانه هایی با کابینت مدرن هایگلاس است. به دلیل صیقلی و براق بودن ورق هایگلاس، فضای آشپزخانه تا حد زیادی مدرن به نظر می رسد. استیل های ضد زنگ نیز یکی دیگر از متریال های کاربردی در آشپزخانه های مدرن است.

انواع کابینت

انواع کابینت ایتالیایی

آشپزخانه هایی که کابینت آنها به سبک ایتالیایی طراحی شده مکانی مناسب برای گفتگو های خانوادگی است. یکی از بارزترین ویژگی های آشپزخانه ایتالیایی سادگی در طراحی، آشپزخانه ای با خطوطی صاف و مستقیم با استفاده از متریال چوب طبیعی است. آشپزخانه ای با طراحی کابینت ایتالیایی به معنای واقعی قلب تپنده یک خانه مدرن محسوب می شود.

Fantastic italian kitchen cabinets luxazin

 

انواع کابینت اسکاندیناوی

طراحی تکرنگ -مخصوصا رنگ سفید- در سبک اسکاندیناوی باعث آرامش روح و جسم می شود. استفاده از بافت، صفحات سرامیکی و آجری در دیوار بین کابینتی و یا قسمت های مختلف آشپزخانه تنوع بصری دلپذیری به فضای مونوکروم آشپزخانه با طراحی اسکاندیناویی می بخشد. در این سبک باید از لوازم و مبلمانی با بیشترین کاربرد استفاده کرد.

contemporary white kitchen luxazin

 

انواع کابینت فرانسوی

یکی از مشخصه های انواع کابینت فرانسوی استفاده از کشوهای عریض و عمیق است. بر خلاف سبک اسکاندیناوی، در این سبک طراحی از کابینت های رنگی استفاده بیشتری می شود، رنگ هایی مانند قرمز آجری و آبی نفتی. وجود گل و گیاه و شلف ها در آشپزخانه یکی دیگر از معرفه های سبک طراحی آشپزخانه فرانسوی است.

انواع کابینت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *